Важко наразі знайти людину, яка ніколи до цього не чула про мікрофібру. Серед нас майже не залишилося тих, хто ніколи нею не користувався. Однак відрізнити мікрофібру від інших тканин та пояснити її суттєві відмінності, зможе не кожен.

Оскільки наша компанія реалізує текстиль і одяг з мікрофібри, в цій статті ми розповімо про всі особливості цього матеріалу й дамо рекомендації по догляду. Ви станете справжнім експертом з питань мікрофібри. Однак про все послідовно.

Що таке мікрофібра

Мікрофібра — це синтетичне волокно, яке складається з найтонших ненатуральних синтетичних ниток. Найчастіше маються на увазі тканини, виготовлені з поліестеру, поліаміду, так звані нейлон, кевлар, номекс чи трогамід, однак вироблені зовсім інакше, ніж ми зазвичай собі уявляємо. Специфіка microfiber полягає саме в товщині волокна, яка дорівнює 1 деньє (не більше 0,06 мм в діаметрі). Деньє — одиниця виміру волокна, яке важить один грам на кожні 9000 метрів.

Аби можна було краще уявити, наведемо приклад. Мікрофібра складає 1/100 діаметра людського волосся та 1/20 діаметра нитки шовку. Один квадратний дюйм тканини з мікроволокна має близько 200 000 волокон.

Якість кінцевого продукту з microfiber залежить від кількості вузлів та розщеплення в її нитках. Чим їх більше, тим кращою буде характеристика виробу. Тип розщеплення впливає на кінцеві характеристики. ⠀

Чим менше товщина сектора, тим більш м’якою та ніжною буде тканина. Взаємодіючи фахівці отримують характеристики, які застосовуються до конкретного виробу, залежно від його призначення.

Як з’явилася мікрофібра

Ткань микрофибра

Перші спроби створити мікроволокно відбулися в середині минулого століття. Тоді вчені намагалися розтягувати тонкі нитки з розігрітого полімеру. Їм вдалося створити тонку нитку товщиною 0,7 ден, проте її довжини для виробництва тканини було недостатньо. На цьому експерименти закінчилися.

У 70-і роки XX століття японські вчені повторили спробу і в результаті отримали матеріал, названий «ultrasuede». Синтетична тканина за структурою та зовнішнім виглядом нагадувала замшу. Випробування вчених-технологів на цьому не припинилися. Вони продовжили витягати та видувати полімери, поки не з’явилася нитка, яка сьогодні називається мікроволокном. Нитку з синтетики намагалися створити у всьому світі, тому секрет її виготовлення нікому не розголошувався.

Минуло ще 20 років, поки мікрофібра не стала популярною серед споживачів. Адже люди не поспішають швидко і легко приймати новинки.

Уже на початку 90-х публіка почала виявляти велику цікавість до мікроволокна. Це сталося після презентації тканини широкому загалу на виставці у Швеції. І вже до початку 2000-х матеріал мікрофібра підкорив європейський ринок і завоював свою популярність.

Такими темпами тканина мікрофібра потрапила на текстильний ринок США, і сьогодні вже ні в кого не виникає питання, що таке мікрофібра. Адже тут її виробництво вийшло на новий технологічний рівень, досягло неймовірних висот і наразі залишається на вершині.

Сьогодні аналога microfiber у світі не існує. А вироби з неї вважаються справді унікальними. Особлива структура тканини забезпечує мікрофібрі чудові характеристики. Завдяки неймовірно тонкому волокну, ганчірки, серветки, рушники здатні увібрати в себе пил з найбільш невидимих ​​мікротріщин. А потім усе це утримувати в собі.

Види мікроволокна

Мікрофібру виробляють у світі всього три компанії, кожна з яких застосовує власні технології. Тому тканина відрізняється і за складом, і за якістю.

Micro Modal

Цей вид мікрофібри виготовляють з букової целюлози. В результаті виходить м’яка і тонка тканина, що нагадує шовк. Активно застосовується для виготовлення постільних речей та спідньої білизни. Відрізняється повітропроникністю та гігроскопічністю.

Tactel

Микрофибра

До складу мікроволокна входить поліамід, який підходить для пошиття одягу. Якісний і м’який матеріал має гіпоалергенні властивості й добре пропускає повітря. Вся продукція компанії Tactel має свої різновиди:

  • Tactel Micro — ніжне тонке трикотажне полотно, з якого шиють білизну.
  • Tactel Diablo — тканина, що переливається блиском.
  • Tactel Strata — мікрофібра з меланжевим забарвленням.
  • Tactel Aquator — надзвичайно добре дихає.
  • Tactel Climat — м’яка трикотажна тканина з оксамитовим ефектом.
  • Tactel Textural — м’який, але міцний матеріал, використовується для пошиття одягу.

Meryl

Для виробництва мікроволокна використовується поліамід. Спеціальна обробка частинками іонів срібла наділяє тканину антисептичними властивостями. Така мікрофібра ідеально підходить для пошиття повсякденного одягу та спідньої білизни.

Принцип роботи мікрофібри

Щоб зрозуміти, як працює мікроволокно, потрібно подивитися на нього в розрізі. У порівнянні з натуральною ниткою, яка нагадує коло, мікроволокно має форму зірочки. Ці канавки чудово утримують вологу та бруд.

Что такое микрофибра

Додатковою перевагою мікрофібри є відсутність ворсу. Якщо вам часто доводиться чистити скло або будь-яку поверхню, що має здатність віддзеркалювати (граніт, нержавіюча сталь чи поверхня автомобіля), вам обов’язково потрібно спробувати мікрофібру.

Якість матеріалу можна перевірити за допомогою невеликого експерименту. Покладіть на будь-яку тверду поверхню кілька крапель води й спробуйте проштовхнути її за допомогою серветки з мікрофібри. Якщо тканина одразу увібрала краплю, то в руках у вас мікрофібра, волокна якої розщеплені. Якщо тканина відштовхує воду, тоді волокна цілі, й матеріал не буде добре вбирати.

Переваги й недоліки виробів з мікрофібри

У світі немає нічого ідеального, це стосується й мікрофібри. Однак переваг у тканини значно більше:

  • м’яка — приємна, на дотик нагадує замшу;
  • швидко поглинає вологу й частинки бруду, створює ефект намагнічення;
  • гігроскопічна — здатна увібрати в чотири рази більше вологи за власну вагу;
  • чудово дихає;
  • зносостійка — витримує від 300 до 500 прань, не змінює колір і форму;
  • гіпоалергенна — структура тканини перешкоджає появі в ній мікроорганізмів.

Недоліками тканини є:

  • непереносимість високих температур — тому її не можна прати в гарячій воді, сушити біля відкритого вогню та опалювальних приладів, гладити;
  • висока ціна — якісний виріб не може коштувати дешево, однак це цілком виправдано; низька вартість мікрофібри говорить про низьку якість тканини.

Де використовуються мікрофібра

Полотенца из микрофибры

  • Постільна білизна. Мікрофібра застосовується для пошиття постільної білизни, ковдр, пледів. Вироби з цього матеріалу досить доступні, проте на відміну від білизни з натуральних тканин, зносостійкіші, менше мнуться, краще зберігають тепло. Особливо підходять тим, хто мерзне уві сні. Відомі виробники мікрофібрової постільної білизни: Arya, Dormeo, IDEIA, Domikus, Homytex, Elway, Руно, Love You.
  • Домашній текстиль. Підходить також для штор і декоративних подушок. Легка тканина з мікрофібри пропускає природнє світло, водночас не просвічуючись. За речами легко доглядати, адже їх можна прати у пральній машині. Лідерами виробництва домашнього текстилю у світі є BNF, Home MAYTEX, Saturday Knight Limited, Greenland Home Fashions, Lush Decor.
  • Одяг. Тканину широко використовують в фешн-індустрії для пошиття одягу: спідньої білизни, колготок, шкарпеток. У продажу також є костюми, плаття і навіть краватки. Значну частину виробництва одягу із мікрофібри займає одяг для спорту та відпочинку: спортивні костюми, легінси, топи, костюми для фітнесу, пончо для серферів, халабани для дайверів тощо. Багато відомих брендів спортивного одягу мають лінійки одягу з мікрофібри. Пончо для серферів можна знайти в каталогах бренду Orca, GannaPRO. А от халабани шиє тільки GannaPRO, адже цей одяг є винаходом саме цієї компанії.
  • Рушники. Популярні вироби для спорту, туризму, басейну, сауни та ін. Вироби підходять не тільки для тіла, але і для ванної та кухні. Популярність мікрофіброві рушники здобули завдяки своїй компактності, легкості, зручності, а також супервластивості — миттєве поглинання зайвої вологи у великій кількості. Найвідомішими виробниками рушників з мікрофібри можна назвати компанії Декатлон, Smart Microfiber, RoadLike Camp, Етель, ROMIX, Arena, Nike, Adidas, Speedo, Joss, Sea to Summit, Pinguin, GannaPRO.
  • Аксесуари для прибирання та миття. Ганчірки та серветки активно використовуються в клінінгових компаніях і на автомийках. Особливість виробів у тому, що матеріал не просто витирає пил та швидко збирає воду, а добре утримує в собі краплі та мікрочастини, що дуже важливо під час прибирання. Адже бруд не розмазується на поверхні, а намагнічується до тканини й тримається, поки його не змиєш. Лідерами виробництва мікрофібрових серветок є Magic Microfiber Dishcloth, Лайма, Sunvim, Доляна.
  • Оббивка для меблів. За нею легко доглядати, а значить значно збільшується термін експлуатації меблів, оббитих мікрофіброю. Наразі цим матеріалом оббивають дивани та крісла майже всі виробники меблів, якщо хочуть зробити практичний варіант.
  • Фільтри в промисловості. Мікрофіброві вироби значно дешевше і довговічніше звичайних губок, які використовуються як фільтри. Тому на виробництві все частіше для систем фільтрації використовують саме цей матеріал.
  • Інші вироби. Іноді тканину використовують для пошиття іграшок і різних сувенірних предметів.

Тканина мікрофібра: прання і догляд

Щоб мікрофіброві вироби довго зберігали свої унікальні властивості та прослужили вам багато років, необхідно правильно за ними доглядати. Насправді, це нескладно. Дотримуйтесь лише наших порад з прання.

  • Серветка з мікрофібриСерветка з мікрофібри
    • Серветка з мікрофібриСерветка з мікрофібри
    • Серветка з мікрофібри
    • 100 грн
      Очистити
      100 грн
  • Рушник з мікрофібри маленькийРушник з мікрофібри маленький
  • Рушник з мікрофібри середнійРушник з мікрофібри середній
    • Рушник з мікрофібри середнійРушник з мікрофібри середній
    • Рушник з мікрофібри середній
    • 250 грн
      Очистити
      250 грн
  • Рушник з мікрофібри середній з вишивкою “Русский корабль…”Рушник з мікрофібри середній з вишивкою “Русский корабль…”

Ручне прання

При невеликих обсягах і незначних забрудненнях вироби з мікрофібри достатньо випрати руками. Попереднє замочування ще більше полегшить роботу. Основні правила ручного прання такі ж, як і в пральній машині, однак можна діяти в наступному порядку:

  • зібрати брудні речі й підготувати їх до прання;
  • приготувати з харчової соди та води пасту для замочування;
  • намочити водою кожну річ і нанести пасту;
  • скласти замочені речі в таз або відро й залишити на годину;
  • через одну годину ретельно прополоскати;
  • набрати теплої води та розчинити в ній невелику кількість рідкого засобу для прання;
  • скласти в воду всі речі й інтенсивно потерти їх;
  • після прання добре прополоскати під проточною водою.

Якщо на мікрофібрі залишилися плями бруду, то прання варто повторити.

Після полоскання кожну річ потрібно віджати та повісити сушитися на мотузку або кімнатну сушилку. Якщо забруднення сильні, можна замочити й залишити на більш тривалий термін. Іноді після великого прибирання приміщення серветки та ганчірки бувають дуже забруднені, тому замочувати їх варто в гарячій мильній воді на ніч.

Прання в машині

Перш ніж відправити виріб з мікрофібри в пральну машину, потрібно ознайомитися з нашою інструкцією. А потім вибрати потрібний режим:

  • Не можна завантажувати пральний барабан повністю. Засіб для прання краще використовувати не порошковий, а рідкий.
  • Якщо потрібно просто освіжити виріб, досить встановити температуру 40 градусів і прати в режимі швидкого прання.
  • При сильних забрудненнях допускається установка температури 60 градусів в режимі інтенсивного прання. Тільки не варто занадто часто його використовувати, щоб не скоротити термін служби виробу.
  • Мікрофібру треба прати окремо від інших речей, адже це синтетична тканина, яка накопичує статичну електрику.

Чого робити не можна

  • Прасувати.
  • Прати мікрофібру при температурі вище 50 градусів, через те, що тканина не переносить високі температури.
  • Використовувати для прання відбілювач і кондиціонер-ополіскувач.
  • Використовувати дешеві й неякісні пральні порошки.
  • Сушити поблизу відкритого джерела вогню, на батареї, поблизу каміна.

Де купити вироби з мікрофібри

Придбати вироби з мікрофібри можна на сайті GannaPRO. В онлайн-каталозі запропонований великий вибір рушників з мікрофібри, халабанів, пончо, бандан. Тут же є можливість детальніше вивчити асортимент рушників і одягу, а також дізнатися їх вартість.

Замовлення виробів здійснюється через онлайн-форму або за телефонами, вказаними на сайті. Зробіть у нас покупку й отримаєте свою посилку в безкоштовній подарунковій упаковці.

Купити вироби з мікрофібри можна в інтернет-магазині GannaPRO — єдиного виробника рушників з гладкої (замшевої) мікрофібри в Україні. В онлайн-каталозі представлена ​​наша фірмова продукція: рушники різних кольорів і розмірів, а також одяг для людей, які ведуть активний спосіб життя, захоплюються водними видами спорту. В асортименті — пончо, халабани й бандани. Халабани — це унікальний одяг з гладкої мікрофібри, який створили саме ми.Оформити заявку можна прямо на сайті через кошик. За бажанням можна зв’язатися з нами за телефоном або через будь-який з месенджерів.
Не виносить високі температури, тому прати потрібно при температурі не більше 50 градусів, сушити далеко від теплових джерел, не можна прасувати. Під час прання не можна використовувати відбілюючі та кондиціонуючі засоби, інакше тканина втратить свої властивості. Крім цього, якісна мікрофібра коштує недешево.
Вироби з мікрофібри відрізняються своїми абсорбуючими властивостями. Вони вбирають швидко вологу, водночас залишаються сухими. Зносостійкі. Дуже прості у догляді, прати можна як в пральній машині, так і руками, не вимагають спеціальних миючих засобів. Швидко сохнуть. Дуже компактні й мало важать.
З мікрофібри шиють верхній та спортивний одяг, спідню білизну, панчішно-шкарпеткові вироби, постіль, рушники, покривала, серветки для прибирання, чохли для автомобілів, штори та іншу текстильну продукцію.
Над створенням синтетичної тканини вчені почали працювати ще в середині XX століття, і вже тоді їм вдалося створити тонке волокно товщиною 0,7 ден. Проте довжина нитки була недостатньою, щоб налагодити виробництво тканини. Друга спроба створити інноваційний матеріал була більш вдалою. Це сталося в 1970-і роки, коли японські вчені в результаті дослідів отримали синтетичну тканину, яка на дотик нагадувала замшу. Після цього вчені-технологи продовжили розтягувати нитку, і в результаті вони отримали те саме мікроволокно. Популярність тканина отримала вже в 1990-х роках.
Мікрофібра м’якша й приємніша на дотик тканина, поверхня її пориста, може бути ворсистою. Поліестер більш грубуватий, має блиск і лиск. Мікрофібра добре вбирає вологу, однак гірше, ніж поліестер захищає від вітру, за ціною коштує дорожче. Також поліестер погано вбирає вологу, але краще захищає від продування й коштує дешевше. Проте обидві тканини добре зберігають тепло. Досить міцні матеріали, дуже зносостійкі. Мікрофібра і поліестер — це синтетичні тканини, які виготовляються з поліефірних ниток.
Замшева або гладка мікрофібра виробляється з поліестеру. Це щільна м’яка тканина, яка на дотик нагадує замшу. Не має ворсинок, тому не залишає розводів та ворсинок на поверхні. Легко ковзає, вбирає велику кількість вологи, стійка до впливу хімікатів, добре споліскується й швидко сохне. З гладкої мікрофібри шиються рушники, одяг та інші вироби.
Існує кілька видів мікрофібри, які відрізняється за складом та якістю. Все залежить від того, яка компанія її виробляє:
  • Micro Modal — м’яка і тонка тканина, виготовляється з букової целюлози. На вигляд нагадує шовк, використовується для пошиття постільної та спідньої білизни. Добре дихає та вбирає вологу.
  • Tactel — м’який матеріал з гіпоалергенними якостями, проводиться з поліаміду. Чудово дихає і застосовується для пошиття одягу. Цей вид microfiber має ще кілька різновидів: Tactel Micro, Tactel Diablo, Tactel Strata, Tactel Aquator, Tactel Climat, Tactel Textural.
  • Meryl — матеріал з антисептичними властивостями, оскільки обробляється частинками іонів срібла. Виготовляється з поліаміду і добре підходить для пошиття повсякденного одягу.
Якість мікроволокна можна перевірити під час невеликого експерименту. Спробуйте проштовхнути кілька крапель води по поверхні за допомогою мікрофібрової серветки. Якісна microfiber, у якій нитки розщеплені, у вас нічого не вийде, тому що тканина просто вбере воду. А ось якщо крапельки легко ганяти по поверхні, значить мікроволокно тканини не розщеплене. Це низькоякісна мікрофібра.
Принцип роботи мікрофібри добре видно в поперечному розрізі волокна. Якщо натуральні нитки в розрізі нагадують коло, то microfiber — зірку. Між цими жолобками й утримується волога та бруд. До того ж у мікрофібри немає ворсу, тому вона ніколи не залишить на скляних і полірованих поверхнях жодної ворсинки.
Мікрофібра або мікроволокно — це синтетичний матеріал, до складу якого входять найтонші нитки поліестеру, поліаміду та інших полімерів. Товщина волокна microfiber становить всього 1 деньє (не більше 0,06 мм в діаметрі). Цією одиницею вимірюють волокно, вага якого становить всього 1 грам на кожні 9 тис. метрів.

Цей запис має один коментар

  1. Yaklv

    Мені дуже подобаються тканини з мікрофібри.

Залишити відповідь