Армійський рушник

Армійський рушник — обов’язковий предмет військової гігієни кожного солдата. Адже після лазневих процедур військовому важливо насухо витерти шкіру, щоб очистити її від відмерлих часточок та покращити кровообіг у верхніх клітинах епідермісу, а в літню спеку треба часто витирати піт з чола. Таким чином знімається втома, покращується самопочуття, а солдат зберігає свою боєздатність. Тому рушники для військових мають бути якісними та відповідати усім санітарним вимогам військової гігієни.

У статті розглянемо, які функціональні вимоги висуваються до армійських рушників, і який виріб найкраще для цього підходить.

Армійський рушник

Властивості рушника армійського призначення

Часто складається враження, що в польових умовах немає місця комфорту. Однак це зовсім не так, адже загальний фізичний стан військового значною мірою впливає на його боєздатність. Тому лазневі процедури мають бути забезпечені максимально можливим комфортом. Особливо ретельно потрібно вибирати рушник, а значить варто звернути увагу на функціональні властивості:

 • Текстура. Гарний рушник має бути м’яким та приємним на дотик, аби уникнути можливих неприємний відчуттів. Попри чисельні стереотипи навколо шкіри чоловіків, вона все ж часто буває чутливою. Будь-який брутальний кремезний козак може мати досить ніжну шкіру, яка миттєво реагує на різні подразнення. Тому не варто нехтувати м’якістю рушників, які плануєте передати військовим. Чим м’якшою буде поверхня виробу, тим краще почуватиму себе воїн після водних процедур.
 • Склад. Армійський рушник має містити безпечні компоненти, які не спричинятимуть алергічні реакції в організмі. Тому завжди варто ретельно вивчати склад матеріалу, з якого виготовляється рушник. Безпечні тканини ніколи не мають різкого запаху та не залишають слідів фарби.
 • Швидкість поглинання. Чим швидше рушник вбирає в себе вологу, тим краще. Лазневі процедури на передовій у холодну пору року не є рідкістю. І рушник з чудовими поглинаючими властивостями може запобігти застуді.
 • Компактність. Військові не можуть собі дозволити у поході велику валізу, куди можна покласти кілька великих запасних рушників. Тому краще надати перевагу компактним виробам, які не займатимуть багато місця у походному рюкзаку.
 • Зносостійкість та легкість догляду. Безумовно, виграють вироби, які за відсутності нормальних умов можна випрати навіть у холодній воді. Також рушники мають бути зносостійкими та навіть після тривалих прань зберігати свої поглинаючі властивості.

Види армійських рушників

Якщо врахувати необхідні властивості армійського рушника, то під ці критерії підпадають вироби таких видів.

Вафельні рушники. Матеріал особливої структури, що за формою нагадує популярний смаколик, винайшли ще у 18 столітті. Однак і досі серед господинь він має великий попит. Особлива структура вафельної тканини забезпечує виробам високий ступінь поглинання та швидкий процес висихання. Вафельні рушники, зазвичай, виготовляються з бавовни або льону. Натуральний матеріал не подразнює шкіру, м’який та досить компактний. Однак такі вироби також мають і певні недоліки: вони дуже швидко стають повністю мокрими, потребують для прання теплої води та швидко зношуються.

Компактність🟢🟢🟢🟢🟢
М’якість🟠🟠⚪️⚪️⚪️
Поглинаючі властивості🟢🟢🟢⚪️⚪️
Зносостійкість🟠🟠⚪️⚪️⚪️

Махрові рушники. Основні переваги — висока гігроскопічність та м’якість. Такі властивості можливі завдяки ворсу. Махрові вироби здатні втримувати в собі досить багато вологи, однак вони досить об’ємні, і для їх висихання потрібно багато часу. Варто врахувати, що махрові рушники з натуральних тканин швидко зношуються і стають грубими на дотик, тоді як махрова мікрофібра слугуватиме набагато довше.

Компактність🟢⚪️⚪️⚪️⚪️
М’якість🟠🟠🟠🟠🟠
Поглинаючі властивості🟢🟢🟢⚪️⚪️
Зносостійкість🟠🟠⚪️⚪️⚪️

Рушники з гладкої мікрофібри. Завдяки особливій зірчастій структурі, мікроволокно має чудові гігроскопічні властивості. Тому мікрофіброві рушники можуть миттєво увібрати в себе велику кількість вологи й водночас залишатися тривалий час сухими та м’якими. На відміну від вафельних виробів, мікрофіброві можуть поглинути більше води, а в порівнянні з махровими — досить легкі та компактні.

Компактність🟢🟢🟢🟢🟢
М’якість🟠🟠🟠🟠🟠
Поглинаючі властивості🟢🟢🟢🟢🟢
Зносостійкість🟠🟠🟠🟠⚪️

Переваги рушника з мікрофібри для використання в польових умовах

Звичайно, завжди можна придбати на потреби армії рушники, перевірені часом, якими користувалися солдати ще за радянських часів. Однак технології наразі працюють у всіх галузях нашого життя. І якщо сучасний солдат захищає рідну землю сучасною зброєю, носить зручний сучасний одяг та користується сучасними високотехнологічними ґаджетами, то чому він не може витиратися сучасним зручним рушником? Саме таким є рушник з гладкої мікрофібри.

Рушник з гладкої мікрофібри для арміїРушник з мікрофібри для армії

Інноваційний синтетичний матеріал має низку великих переваг перед виробами з натуральних тканих:

 • надзвичайно м’який та приємний на дотик — підходить навіть для найчутливішої шкіри;
 • миттєво вбирає краплини вологи навіть у найнедоступніших місцях, при цьому достатньо просто прикласти рушник до тіла без зайвого тертя;
 • поглинає велику кількість вологи, тому підходить для шкіри, покритої великою кількістю волосся
 • має протигрибковий та антибактеріальний ефект, не викликає алергічних реакцій;
 • дуже простий у плані догляду — легко переться навіть у холодній воді, не потребує спеціальних миючих та пральних засобів, швидко сохне;
 • зберігає якість та поглинаючі властивості навіть після 500 прань;
 • легший за інші рушники у 3-4 рази, і займає всього 25% об’єму відносно махрового рушника.

Де купити рушники з мікрофібри для армії

Придбати якісний рушник з гладкої мікрофібри для потреб армії можна на сайті компанії GannaPRO. Українська компанія пропонує товари з гладкої мікрофібри, виробництво яких налагоджене саме в Україні. Щоб замовити армійський рушник, необхідно перейти у каталог, вибрати виріб потрібного розміру та кольору й додати його у кошик. Для великих замовлень діють спеціальні гуртові знижки, компанія співпрацює з іншими компаніями та організаціями. За бажання можна замовити рушники з нанесенням логотипу військової частини чи патріотичного гасла.

Залишити відповідь