Спортивний рушник варто вибирати выдповыдально, адже він є важливою частиною правильного спортивного етикету. Виріб потрібно мати з собою завжди, на будь-якому тренуванні, незалежно від виду спорту, яким ви займаєтеся. І питання не лише в тому, щоб позбавлятися від поту під час інтенсивних навантажень.

Складно знайти людину, якій було б приємно користуватися тренажером зі слідами чужого поту. Тоді може варто спочатку протерти снаряд, або покласти на нього свій рушник. У такий спосіб можна вберегти себе від зіткнення з поверхнею, та не залишати неприємні сліди поту після себе. Особливої актуальності такі заходи набувають у період складної епідеміологічної ситуації у світі.

Саме тому досвідчені спортсмени завжди приносять з собою рушники, а багато спортивних залів та спортивних клубів видають їх відвідувачам на ресепшені.

Що таке спортивний рушник

Спортивний рушник — це рушник, який використовується під час занять будь-яким видом спорту. Творці спортивного рушника спочатку розраховували на те, що його будуть використовувати плавці та інші шанувальники водних видів спорту. Це можна пояснити тим, що такий рушник чудово та багато вбирає вологи, водночас довго залишається сухим.

Тому найкращим матеріалом для такого рушника й досі є мікрофібра. Адже ні бавовняні, ні бамбукові вироби не можуть конкурувати в цьому питанні з синтетичною тканиною.

Переваги спортивних рушників

Спортивний рушник

  • Чудово поглинають вологу. Прикладіть виріб до тіла, і волога відразу вбереться. Якщо рідини в рушнику багато, досить просто віджати його, і можна знову витиратися. Ця властивість підходить і для прийому душу, ванни, для того, щоб висушити волосся.
  • Зносостійкі. Міцність мікрофібри вже доведена. Синтетична тканина не зношується так швидко, як натуральна. Завдяки цьому мікрофібровий рушник можна без проблем прати після кожного тренування. Вам все одно вистачить одного виробу на кілька років. Тоді як нитки в бавовняних і бамбукових виробів швидко зносяться.
  • Не потрібно відразу сушити. Якщо ваш рушник дуже мокрий, вам не потрібно його відразу сушити. Згорніть виріб в рулон та покладіть його в чохол, який можна прив’язати до спортивної сумки.
  • Зручний у використанні. Таке рушник займає мало місця та дуже легкий. Часто спортивні рушники з мікрофібри в продажу пропонуються відразу в комплекті зі зручним сітчастим чохлом, в який його легко згорнути.

Де використовуються спортивні рушники з мікрофібри

Спортивні рушники застосовуються під час занять будь-яким видом спорту. Фізичні навантаження завжди супроводжуються інтенсивним розігрівом організму, який призводить до рясного потовиділення. Якщо знімати краплі поту рукою або рушником, який погано вбирає вологу, то шкіра швидко почервоніє, на ній з’являться подразнення. Правильний м’який рушниквбирає піт обережно, не подразнюючи шкіру. Розгляньмо детальніше, де і як використовують спортивні рушники.

Рушники для фытнесаРушники для силових тренувань

Рушники для фітнесу

Пілатес, аеробіка, фітнес-заняття, табата, зумба, танці на пілоні — це далеко не всі види спортивних занять, коли вам стане в нагоді рушник для фітнесу. Під час танців і стрибків наше тіло добре розігрівається, ми потіємо. І якщо піт не стирати, він буде заважати нам тренуватися. Рушник з мікрофібри дозволяє набагато швидшеприбирати зайвий піт з тіла та завжди відчувати комфорт і сухість.

Рушники для силових тренувань

Під час силових навантажень також відбувається рясне потовиділення. І якщо на спині й грудях піт вбирає ваш одяг, то лоб, обличчя та шия залишаються мокрими. Піт починає стікати по шкірі та створює дискомфорт. Обов’язково візьміть з собою рушник для силового тренування, щоб позбавлятися від зайвої вологи швидше.

Рушники для спортзалу

Будь-які кардіо навантаження на біговій доріжці, еліптичному та велотренажері сприяють інтенсивному розігріву організму. Зайва волога виходить через пори шкіри, і тіло рясно покривається потом. Щоб зайва волога не заважала виконувати вправи, її постійно потрібно витирати. Звичайний бавовняний рушник стане мокрим вже після декількох витирань. Тому для такого тренування найкраще мати спеціальний абсорбуючий рушник для спортзалу. Важливо, щоб виріб був невеликим і легким.

Рушники для басейну (плавання)

Під час занять в басейні проблема поту не виникає. Тут важливо, щоб швидко висихала шкіра, коли ви виходите з басейну. Непогано також, якщо рушник буде вбирати зайву вологу і з вашого купального костюма. Натуральні тканини, безумовно, добре вберуть зайву воду. Однак тоді вам знадобитися відразу кілька рушників для одного тренування. Хоча можна купити одне великий рушник в басейн, який зручно завжди брати з собою на заняття плаванням.

Крім того, щоразу після плавання вам доведеться сушити цілу купу рушників, яку до того ж потрібно з собою носити. А два–три мокрих бавовняних рушники у плавців не лише займають багато місця, а ще й чимало важать. Навряд чи комусь приємно тягнути за собою важку сумку додому з мокрими рушниками. Чи не простіше використовувати рушник для басейну з мікрофібри. Одного рушника буде достатньо, щоб після води бути сухим.

3 причини завжди користуватися тренувальними рушниками

Рушники для спортзалу

  • Мінімізують поширення мікробів. Мікробів в спортзалі дуже багато. Однак використання звичайного тренувального рушника зведе до мінімуму поширення бактерій в приміщенні. Якщо ж ви витираєте піт руками, то ці бактерії переносяться від одного тренажера до іншого. В результаті тіло покривається прищами, можуть виникнути грибкові інфекції. Тому важливо з собою мати чистий тренувальний рушник на кожного заняття. Для цього вам достатньо буде невеликого рушника для спорту розміром 50х80 см.
  • Захищають додатково від мікробів. Візьміть з собою ще одне спортивний рушник, щоб протерти тренажер перед та після його використання. Протираючи снаряд перед тренуванням, ви забираєте чужі бактерії, після — забираєте свої. Так ви показуєте повагу до інших відвідувачів спортзалу. Для цієї мети вам буде достатньо невеликого рушника розміром 30х60 см.
  • Висушують швидко шкіру після душу. Після будь-якого тренування важливо вийти зі спортзалу чистим та сухим. Тому ви неминуче приймаєте душ. А якщо у вас запланована зустріч, а на вулиці стоїть холодна погода, спеціальне спортивний рушник дозволить вам висохнути дуже швидко. Так ви зведете до мінімуму ризик застудитися. Ще один плюс — такий рушник швидко сохне. Для такого випадку вибирайте великий виріб розміром 80х150 см.

Як вибрати багатофункціональний рушник

Купуючи рушники для спорту, більшість людей вибирають м’які, міцні та добре вбираючі вироби. Такий рушник повинен мати три головні властивості:

  • багато поглинати вологи та довго залишатися сухим;
  • не займати багато місця в сумці;
  • бути досить міцним, щоб витримати щоденне прання.

Тому під час вибору багатофункціональних рушників обов’язково враховуйте такі характеристики.

Матеріал

Важко сперечатися про те, що натуральні тканини добре дихають, вбирають вологу та приємні до тіла. Проте, якщо мова йде про щоденні інтенсивні тренування, навряд чи будь-який бавовняний виріб зможе конкурувати своїми поглинаючими властивостями та зносостійкістю з мікрофіброю.

Розмір і вага

Чим тонший виріб, тим його ціна буде нижчою, і зноситься він швидше. Великий рушник вбере більше вологи, сохнути буде також значно довше. Однак це стосується лише натуральних тканин. Якщо ви використовуєте для тренувань рушники з мікрофібри, то всі ці питання будуть закриті одночасно. Тонкий виріб, мало важить, і одночасно має високу поглинаючу здатність, швидко сохне. Відповідно, вартість такого рушники цілком відповідає його характеристикам. До того ж легкі та компактні вироби значно зручніше зберігати й транспортувати.

Час висихання

Чим тонше рушник, тим швидше він висохне. Але згадайте про зносостійкість. Навряд чи натуральна тканина здатна одночасно задовольнити ці два запити. Вони підвладні тільки мікрофібрі.

Абсорбція

Немає сенсу купувати тренувальний рушник, якщо він не виконує головну функцію  — добре вбирати вологу. Для цього необхідно, щоб тканина мала відповідну структуру, яка буде утримувати в собі вологу, а не просочуватися нею. Саме такі особливості властиві мікрофібрі. Це дозволяє їй утримувати багато вологи між волокнами, водночас самі волокна залишаються сухими. Чого не скажеш про натуральні тканини, які повністю просочуються вологою.

Текстура

Звичайно, приємно витиратися м’яким пухнастим рушником. Він приємний для шкіри. Але це якщо ви добре помилися з миючими засобами. Липкий піт дуже неприємно витирати великим ворсом. Адже він залишається на тілі та створює неприємні відчуття. Тому спортивний рушник має бути виготовлений з тканини без ворсу. Матеріал повинен бути м’яким і не ворсистим. Найкраще для цих цілей підходить гладка і замшева на дотик мікрофібра. Тканина просто вбирає вологу, не залишаючи на тілі жодної ворсинки.

Як доглядати за тренувальним рушником

Існує кілька додаткових рекомендацій по догляду за тренувальними рушниками. Розглянемо їх.

Багатофункцыональний рушник

  • Прання після кожного використання. У будь-якому спортивному закладі є багато бактерій. Тому після кожного тренування на вашому рушнику збирається цілий загін шкідливих мікроорганізмів. Про це свідчить неприємний запах. Щоденне прання вирішить цю проблему.
  • Уникайте використання кондиціонера. Пом’якшувачі містять в собі кремній, який негативно впливає на поглинаючі властивості тканини. Користуйтеся звичайним порошком, підійде навіть звичайне господарське мило. Але кондиціонеру і пом’якшувач скажіть категоричне НІ.
  • Додавання харчової соди в порошок. Звичайна харчова сода в пральному порошку зробить ваш рушник особливо м’яким і свіжим. Крім цього, зникнуть всі неприємні запахи, які з часом накопичуються в тренувальних рушниках.
  • Не використовуйте занадто багато прального порошку. Якщо ви думаєте, що велика кількість порошку зробить ваш рушник чистішим, то ви помиляєтеся. Мікрофібра добре відпирається і з невеликою кількістю миючого засобу. Це все завдяки спеціальній структурі волокон. Бруду досить потрапити в воду, щоб він відстав від тканини. До того ж велика кількість хімікатів може негативно вплинути на вашу шкіру, коли ви будете витирати спітніле чоло, обличчя, шию.
  • Не перевантажуйте свою пральну машину. Рушники для тренувань добре випрати тільки тоді, коли в пральній машині буде достатньо для них місця.
  • Додавайте оцет в цикл полоскання один раз на місяць. Оцет видаляє надлишки миючого засобу або запахів з ваших рушників, допомагає відновити їх поглинаючу здатність.
  • Періть тренувальні рушники в теплій воді. Рушникам з мікрофібри достатньо не більше 50 градусів, щоб стати чистими. А ось гаряча вода може зіпсувати ваші вироби.
  • Не пересушуйте рушники. Налаштуйте свою пральну машину так, щоб рушники після прання не були повністю сухими. Так ви зможете продовжити термін їх експлуатації.

Де купити спортивний рушник

Компанія GannaPRO пропонує найкращий вибір спортивних рушників. Вам не потрібно шукати рушники з мікрофібри на сайтах китайських торгових майданчиків, а потім чекати майже два місяці, поки товар приїде в Україну. Ми працюємо в Україні з доставкою поштовими компаніями «Укрпошта» і «Нова пошта» в будь-яке місто нашої країни. Ваш рушник приїде до вас дуже швидко.

Купити спортивний рушник українського виробництва можна на нашому сайті. Перейдіть по посиланню в магазин, виберіть вподобаний рушник та оформте замовлення. Це можна зробити за телефоном або через спеціальну онлайн-форму. Ми самі шиємо спортивні рушники, тому ціни дуже доступні, без націнок і накруток. У період передсвяткових акцій вас може чекати ще більш вигідна ціна.

Залишити відповідь