Рушники з мікрофібри поступово з’являються у кожному домі, приходять на заміну виробам з бавовни, льону, бамбуку. І це можна легко пояснити. Мікрофіброві вироби поглинають в чотири рази більше вологи, ніж вироби з натуральних тканин. В той самий час вони залишаються довго сухими. А після прання для повного висихання рушникам з мікрофібри потрібно усього дві-три години залежно від температури повітря.

Однак багато хто не наважується спробувати використовувати рушники з microfiber через те, що не знає правил догляду за ними. Хоча все набагато простіше, ніж ви собі уявляєте. Ми розкажемо вам, як доглядати за мікрофіброю, щоб вона не втратила свої основні властивості. Дотримання простих правил допоможе вам якнайдовше подовжити термін служби рушників і водночас заощадити на покупці нових виробів.

Що таке мікрофібра?

Як прати мікрофібру

Доглядати за рушниками з мікрофібри дуже просто, якщо ви знаєте правила. Однак для початку потрібно розуміти, з якої тканини вони виготовлені. Microfiber — синтетична тканина, зіткана з найтонших волокон поліестеру, поліаміду й нейлону, і саме від цього залежить, як її прати. Мікроволокна тонші за людську волосину і в поперечному розрізі нагадують форму зірки. Волога й бруд в жодному разі не просочують волокна, а затримуються між жолобками. Тому тканину дуже просто очистити від будь-яких плям.

За допомогою правильного догляду ми продовжуємо термін служби будь-яких речей. Прання та сушка рушників з мікрофібри забезпечує їх м’якість, правильну роботу, і результат, до якого ми прагнемо. Проте якщо ігнорувати прості правила, то можна заплатити великі гроші за вироби з microfiber, а потім через деякий час їх усі викинути. Звичайно, рушники не порвуться, і навіть можуть не втратити колір і форму. Однак тканина втратить свої поглинаючі властивості досить швидко. І це не означатиме, що тканина неякісна. Це значить, що ви не знаєте, як правильно за нею доглядати. Рушники, домашні ганчірки та швабри з мікрофібри можуть служити роками. Просто завжди дотримуйтеся наших рекомендацій.

Чим прати мікрофібру?

Вибір правильного миючого засобу для прання виробів з мікрофібри дуже важливий. Щоб зменшити пошкодження і продовжити термін служби рушників, дуже важливо вибрати м’який миючий засіб.

Пральний порошок

Мікрофіброві вироби цілком можна прати звичайним пральним порошком. Головне, щоб в ньому не було агресивних компонентів, які негативно впливають на структуру мікроволокна. Якщо не знаєте, як видалити дуже брудні плями, скористайтеся засобом «Ваніш». При цьому обов’язкова умова — чітко виконувати інструкції з дозування.

Господарське мило

Дуже непоганий варіант для ручного прання. Якщо у вас усього одна або дві мікрофіброві ганчірки, які терміново потрібно випрати, досить буде і господарського мила. Засіб, доступний кожній господині, досить м’який і безпечний для мікрофібри. Вам потрібно лише добре намилити виріб, потерти та ретельно прополоскати. При сильному забрудненні рекомендується повторити процес.

Рідкі миючі засоби

Рідкий миючий засіб для прання підходить майже ідеально. Ще раз звертаємо увагу на м’якість препарату. У ньому не повинно бути важких абразивних речовин. Віддайте перевагу натуральним і неароматизованим засобам — вони не такі жорсткі. Розведіть необхідну кількість рідкого засобу або гелю для прання в теплій воді і періть. У пральну машину додавайте препарат за інструкцією.

Важливо! Ніколи не використовуйте кондиціонер під час прання тканин з microfiber! Кондиціонер для білизни забиває пористий матеріал, що призводить до менш ефективного очищення поверхонь і скорочує термін служби рушників. Періть в будь-який пральній машині, з м’яким миючим засобом, але ніколи з кондиціонером для білизни.

Правила прання виробів і рушників з мікрофібри

Обов’язково дотримуйтесь рекомендацій, щоб правильно прати вироби з мікрофібри. Адже головне завдання процесу — не просто видалити з тканини забруднення, а зберегти її м’якість і абсорбуючі властивості.

Догляд за мікрофіброю

Розділіть рушники

Існує багато різних типів рушників, виготовлених з різної мікрофібри, та які призначені для різних цілей. Рушники microfiber для кухні безумовно будуть бруднішими, ніж туристичні або спортивні рушники, якими ви витираєте тіло. Тому перед пранням корисно розділити вироби на групи в залежності від того, де ви їх використовуєте. Прання рушників в окремих групах зменшує ризик перехресного забруднення в процесі.

Дуже добре, коли збігається колірна гамма виробів для однієї мети. Тому максимально розділіть усі рушники на групи.

Як прати мікрофібру в пральній машині

Перш ніж відправити мікрофібру в пральну машину, необхідно сказати три «НІ» таким пунктам:

  • кондиціонеру;
  • відбілювачу;
  • гарячій воді.

Далі інструкція нічого не забороняє. Просто дотримуйтесь таких правил:

  • Температура води повинна бути в межах 40–50 градусів.
  • Відмовтеся від будь-якого кондиціонера. З великою обережністю використовуйте гелеві засоби. Уважно вивчайте інструкцію до прального засобу, щоб він не містив у собі заборонені компоненти. Гелеві частки забивають пори мікрофібри, і вона втрачає свої властивості.
  • Коли використовуєте звичайний порошковий пральний засіб, дивіться, щоб в ньому не було відбілюючих і кондиціонуючих компонентів.
  • Періть microfiber окремо від бавовняних тканин, у яких є ворс. Мікроволокна набиваються цим ворсом і тканина псується.
  • В ідеалі мікрофібру потрібно прати тільки з мікрофіброю. Проте якщо у вас мало виробів з цієї тканини, і вагу для завантаження потрібно збільшити, можна до microfiber додати гладкі синтетичні тканини.
  • Як і годиться, варто також відокремлювати білі речі від кольорових, кольорові від темних.
  • Барабан пральної машини завантажуйте на ¾.
  • Налаштуйте режим делікатного прання.
  • Не варто віджимати мікрофібру в пральній машині. Досить буде віджати рушники та серветки руками. Вироби все одно швидко висохнуть.

Як прати мікрофібру руками

Ви не знаєте, як прати мікрофібру руками? Повірте, це найпростіший спосіб зробити виріб чистим. Все, що вам знадобитися, це тепла вода та м’який засіб для прання. Головне — без відбілюючих компонентів.

  • Розчиніть пральний порошок у воді, температура якої не перевищує 50 градусів.
  • Покладіть рушники в воду і залиште на 30 хвилин.
  • Через пів години, виперіть руками рушники. Особливих зусиль докладати не потрібно. Достатньо злегка потерти тканину і прополоснути її в воді. В цей час увесь бруд відокремиться від мікрофібри.
  • В процесі прання ви будете бачити, як вода стає більш брудною, а рушник яскравішим і чистішим.
  • Замініть воду і ретельно прополощіть вироби.
  • Після полоскання розвісьте виріб на відкритому повітрі.

Перш ніж випрати дуже брудну microfiber, рекомендується попередньо замочувати її на 10–12 годин. Навіть якщо плями залишилися помітними після прання, потрібно ще раз намилити та прополоскати вироби в воді.

Як сушити microfiber

microfiber

  • Найкраще мікрофібру сушити на відкритому повітрі.
  • Для повного висихання їй достатньо всього двох-трьох годин.
  • Якщо ви вирішили використовувати сушилку, то жодному разі не вмикайте гарячу температуру. Від високих температур тканина зіпсується.
  • Не завантажуйте в сушилку мікрофібру з бавовняними тканинами, щоб вона не набивалася ворсом.
  • Після сушіння в машинці рушники microfiber повинні бути трохи вологими. Повністю висохнути вони повинні на повітрі.

5 важливих «не можна»

Щоб продовжити термін експлуатації мікрофібрової тканини та зберегти її унікальні властивості, пам’ятайте, що мікрофібру не можна:

  • Прати у воді, температура якої перевищує 50 градусів.
  • Прасувати — тканина не переносить високі температури, і може деформуватися або просто розплавитися.
  • Сушити поблизу відкритого вогню або нагрівальних приладів (причину див. Вище).
  • Вибілювати.
  • Полоскати у воді з кондиціонером — тканина перестане дихати.

Корисні поради

  • Періть мікрофібру окремо від інших тканин, сортуйте вироби за кольорами та ступенем забруднення.
  • Щоб плями було легше відіпрати, намагайтеся не давати їм засихати. Будь-яке забруднення простіше відіпрати відразу, поки воно свіже.
  • Для видалення сильних плям можна використовувати харчову соду. Замочіть мікрофібру з цим засобом на деякий час перед пранням.
  • Якщо можливо, періть мікрофібру руками. Машинне прання рекомендується лише при сильних забрудненнях.
  • Серед господинь популярний ще один секрет позбавлення від великих плям — лимонний сік. Відіжміть в теплу воду сік половини лимона й замочіть в ній мікрофібру на пів години.
  • Після замочування перед пранням обов’язково полощіть мікрофіброві вироби в чистій воді, щоб видалити зайвий бруд і пил.

Якщо у вас ще залишилися питання по догляду за мікрофіброю, ви можете звернутися на сайт GannaPRO. Наші менеджери — справжні експерти в цьому питанні, тому без проблем проведуть для вас безкоштовну консультацію. Також в нашому онлайн-каталозі ви можете детальніше ознайомитися з характеристиками microfiber, вивчити асортимент продукції.

Замовити рушники чи одяг з мікрофібри можна через онлайн-форму або за телефоном, вказаним на сайті.

Залишити відповідь