Де б ми не планували мандрувати, перше питання, яке виникає: що взяти з собою у подорож. І в цьому стандартному списку завжди має бути рушник туристичний з мікрофібри. Хоча багато хто й досі навіть не чув про такий виріб, тому і вважають, що їм доведеться возити з собою великі махрові рушники. Проте важливо, щоб виріб займав якнайменше місця та був досить легким. Адже кожному хочеться, щоб багаж був невеликим та важив мало.
І зовсім не важливо, збираєте ви відпочивати в готелі чи плануєте похід з рюкзаком, особистий рушник може знадобитися у будь-яку хвилину.
Чому для походу потрібно купити туристичний рушник
Звичайно, можна не клопотатися та взяти з собою в дорогу таке спорядження як звичайний махровий рушник, яким ви щодня користуєтесь удома. А тепер згорніть та покладіть його у валізу чи рюкзак. Багато місця залишилося? І уявіть собі, що цей згорток буде з вами усю подорож.
Якщо ви вирішите ним скористатися та не встигнете висушити, то вам доведеться класти цей мокрий рушник до інших речей. У такий спосіб легко намочити інші речі, і вам доведеться носити за собою зайву вагу.
Однак, якщо завчасно до дрібниць продумати власний комфорт, то таких проблем у дорозі у вас точно не буде. Адже туристичний (іноді їх також називають дорожним) рушник швидкосохнучий і важить небагато. До того ж його дуже легко запаковувати.
Часто виробники пропонують купити туристичні рушники у спеціальних чохлах. Ці сітчасті мішечки, зазвичай, мають спеціальні зав’язки. За їх допомогою можна прив’язати вологі рушники до ременю, петлі на рюкзаку чи сумці. І доки ви будете рухатися з пункту А в пункт Б, він буде провітрюватись. Тому точно не буде неприємного запаху від вологи.
Ось іще кілька причин, чому рушник туристичний потрібен буде в дорозі:
- Простий догляд. Такі вироби можна прати майже в холодній воді звичайним господарським милом, а це зручно у польових умовах.
- Не потрібно додатково сплачувати за оренду рушників у поїздах, хостелах.
- Чудово підходять для одноденної поїздки, коли ви не знаєте час свого повернення. Ви майже не відчуєте, що носите за собою рушник для походу. А у випадку форс-мажору ви завжди зможете залишитися заночувати.
- Зручно тримати під рукою, щоб швидко продезінфікувати руки.
- Ідеальний рушник для пікніка, для насиченого вікенду, походу, прогулянки на човні, пляж чи зайнятися йогою в міському парку.
- Виріб невеликого розміру можна використовувати у спеку, щоб у дорозі витерти з себе піт, в автомобілі — випадково пролиту рідину.
- Після прогулянки у дощову погоду ви можете загорнути свого улюбленого песика чи кішку та везти його в автівці додому. Так вихованець не застудиться, салон автомобіля залишиться чистим, а рушник легко переться.
Як застосовувати туристичні рушники додатково
Наявність рушника для подорожей з собою під час подорожі — це не лише можливість завжди мати доступ до якісної гігієни. У такого виробу є купа інших варіантів використання. Деякі з цих лайфхаків вам пропонуємо:
- Рушник замість головного убору. Якщо ви раптом забули панамку чи хустку, зав’яжіть на голові легкий мікрофібровий рушник, щоб захистити голову від прямих променів сонця у спекотний день. Якщо залишаться кінці рушника висіти ззаду, то можна захистити від сонця ще й шию.
- Засіб для витирання конденсату. Туристичним рушником з мікрофібри зручно витирати краплі води на наметі, коли сів туман або дощова погода. Усього кілька рухів — і тент висушений.
- Яскравий кольоровий рушник може стати під час запливу чудовою альтернативою прапора. А під час привалу — навісом для укриття від сонця, якщо поблизу немає тіньової місцини.
- Спосіб врятуватися від спеки. Якщо зав’язати на зап’ясті невеликий мокрий мікрофібровий рушник для подорожей, то можна легше пережити спеку під час подорожі. У такий спосіб легко витирати з чола піт, щоб він не заважав вам рухатися.
- Спідниця та хустка для відвідування храмів. Зазвичай, жінки в похід одягають штани або шорти, щоб комфортніше було рухатися. Але таке вбрання може стати перешкодою для відвідування монастиря, церкви чи собору. Чи це привід відмовитися від цікавою екскурсії? Ні. Якщо у вас з собою в рюкзаку легкі мікрофіброві рушники. Використайте великий похідний рушник з мікрофібри, щоб зробити спідницю, а малим — покрийте голову. Жодних претензій від настоятелів храму.
- Рушник замість шарфа. Якщо в дорозі раптово змінилася погода чи почалася піщана буря, мікрофібровий рушник можна зав’язати на шию, щоб захиститися від переохолодження.
- Перев’язувальні матеріали. Рушником з мікрофібри можна перев’язати будь-яке поранення у дорозі, якщо таке раптом трапиться, а у вас з собою немає аптечки. Потім рушник легко можна відіпрати.
- Замість парасольки або дощовика. Якщо у дорозі несподівано почався дощ, а ви не маєте жодного наміру намокнути, то рушник похідний мікрофібра — те, що треба. Просто загорніться у нього, щоб захиститися від дощу.
Водночас пам’ятайте, що туристичний рушник з мікрофібри дуже легкий і займає мало місця у сумці чи рюкзаку. Зате скільки різних речей ним можна замінити.
Особливості якісних рушників для туризму
Якщо ви все ж таки переконалися у необхідності придбати туристичні рушники, розгляньмо, які є їх види. Усі вироби розрізняються за такими критеріями:
- Матеріал. У продажу й наразі можна знайти дорожні вироби, виготовлені з бавовни та бамбуку. Проте це лише фантазії деяких виробників, які хочуть встигнути за трендами текстильної промисловості та запропонувати покупцю те, що він бажає. Однак чи отримає той самий покупець дійсно потрібну річ. Адже якісні рушники для подорожей виготовляються з мікрофібри, про переваги якої можна дізнатися тут.
- Розмір. Найбільший попит мають розміри 50х80 см та 80х150 см. Цих розмірів вистачає, щоб вирішити в дорозі максимум питань.
- Наявність антибактеріальної обробки. Багато виробників обробляють вироби спеціальною речовиною, до складу якої входять іони срібла. Це забезпечує виробу стійкість до багатьох шкідливих мікроорганізмів. Проте й сама мікрофібра без обробки цілком здатна захистити вас від різних інфекцій. Уся справа у властивостях тканини, яка утримує часточки пилу в собі, поки ви її не виперете.
- Наявність чохла. Зручний аксесуар для тих, хто багато подорожує та любить активний відпочинок. Можна купити в комплекті з чохлом. Однак деякі виробники пропонують придбати мішечок із сіточки окремо, якщо у вас вже є такий рушник похідний.
Як вибрати похідний туристичний рушник
Вибрати якісний рушник для туризму не так важко. Насамперед звертайте увагу на якість виробу. Тканина повинна бути щільною та м’якою, на дотик трохи плюшевою. В той самий час такий рушник досить тонкий, легко згортається в рулон або складається в кілька разів. Подивіться на краї виробу, оверлок повинен бути прямим та акуратним. На краях не повинно бути жодної нитки.
Коли вибираєте колір, орієнтуйтеся на власні смакові уподобання. Колірна палітра туристичних рушників дозволяє вибрати яскраві й стильні відтінки. Головне, щоб якість тканини була хорошою. Тому віддавайте перевагу перевіреним продавцям.
Сьогодні такі вироби можна купити в інтернеті, туристичних і спортивних магазинах, а також в супермаркетах. Однак перед покупкою уважно вивчіть відгуки про продукт, який вас зацікавив. Така інформація є на різних форумах і спеціалізованих сайтах. Добре, якщо виробник має власний сайт чи сторінку в соцмережах, де можна поспілкуватися з продавцем щодо вибраного товару.
Правила догляду за дорожнім рушником з мікрофібри
На те він і рушник для подорожей, щоб за ним легко було доглядати. Адже в подорожі ніхто не планує витрачати багато часу на те, щоб відіпрати плями або чекати, поки він висохне і його можна було б покласти до решти речей.
- Рушники з мікрофібри створені саме для дороги. Властивості тканини дозволяють прати вироби при температурі від 30 до 50 градусів.
- Можна використовувати звичайний пральний порошок або господарське мило.
- Сохнуть трекінгові рушники дуже швидко. Достатньо всього двох або трьох годин в прохолодну погоду. Чим менший виріб, тим швидше він сохне.
Головне правило, яке потрібно завжди пам’ятати, це не сушити виріб біля відкритого джерела вогню. Інакше рушник просто розплавиться.
Туристичний рушник: відгуки користувачів
Про користь та якість похідних рушників красномовно говорять відгуки клієнтів компанії GannaPRO, які вже користуються ними під час поїздок.
Валерія
Перший рушник з мікрофібри я придбала роки три тому і завжди його брала у свої мандрівки. Це дуже зручно, адже м’який та поглинаючий виріб дуже компактний і у валізі займає зовсім мало місця. Він швидко сохне, навіть якщо температура не дуже висока. Ви ніколи не будете брати з собою на пляж чи яхту мокрий рушник, бо поки відпочинете, виріб з мікрофібри вже висохне. Його можна випрати прямо під краном будь-яким шматком мила, і рушник буде чистий. Для походних умов найкращий варіант.
Сергій
Ми з партнером придбали туристичні мікрофіброві рушники для свого яхт-клубу у минулому році. І за весь цей час оцінили тільки переваги виробів. По-перше, вони такі легкі й компактні. По-друге, похідні рушники з мікрофібри м’які на дотик навіть після багатьох прань. По-третє, вони миттєво вбирають в себе воду, що дуже зруно для гостей під час регати. Ну і, звичайно, варто сказати про те, як вони швидко сохнуть. Людина просто вішає за петлю на гачок на палубі, а через пів години рушник сухий.
Тетяна
Я звикла користуватися махровими рушниками, але мікрофіброві гідно оцінила, коли довелося тікати з Києва після початку війни. Тоді поспіхом збирала речі й зрозуміла, що багато взяти з собою не вийде, тому й поклала у валізу два мікрофібрових рушника, які мені подарували друзі. Перевагу оцінила одразу, адже у валізі залишилося досить ще місця для інших речей. А потім, коли ми з донькою їхали в нікуди, ночували у незнайомих людей, які нас прихистили в Україні, потім Європі, дуже зручно було користуватися рушниками. Легкі, миттєво вбирають воду, швидко сохнуть. Коли в тебе тільки один особистий рушник, він дуже швидко забруднюються. Але з мікрофібровим рушником це не проблема, адже ти вранці витираєшся ним, потім переш, і до обіду він вже зовсім сухий. Тобто можна прати й прати, рушник швидко висихає, а ти завжди користуєшся власним чистим рушником. І тільки за його кольором можна зрозуміти, що він у тебе всього один.
Де купити туристичні рушники з мікрофібри
Якісні туристичні рушники українського виробництва можна замовити на сайті GannaPRO. Вивчити асортимент дозволяє онлайн-каталог, а зробити заявку можна через форму замовлення або за телефоном. Менеджер компанії в телефонному режимі допоможе швидше визначитися із замовленням. Всі посилки клієнти отримують в подарункових упаковках, тому ви можете рушник туристичний купити з мікрофібри для себе та на подарунок. До подарунка можна замовити вітальну листівку. Окремо приймаються замовлення на дорожні рушники з нанесенням логотипа.
Зручні способи оплати та доставки роблять покупки ще більш приємними та комфортними.
Часті запитання про туристичні рушники
1. Який матеріал найкраще підходить для дорожнього рушника?
В дорозі важливо, щоб рушник максимально ефективно виконував свої функції: швидко вбирав вологу, швидко висихав, був легким і не займав багато місця у валізі чи рюкзаку. Всі ці властивості має мікроволокно. Тож мікрофібра наразі є найкращим матеріалом для виготовлення туристичних рушників.
2. Як швидко сохне рушник для походу з мікрофібри?
Після звичайного прання рушник з мікрофібри може висихати від 20 хвилин до 3 годин. Тривалість процесу залежить від умов прання та температури повітря. Найшвидше рушник висохне, коли ви поставите режим віджиму на пральній машині, а потім розвісите рушник на відкритому просторі у теплу вітряну погоду. У такому випадку до повного висихання потрібно близько 30 хвилин. Якщо ж ви прали рушник руками і не дуже добре викрутили, а температура повітря не дуже висока, то виріб сушитиметься кілька годин. Але в будь-якому випадку це у кілька разів швидше, ніж сохнуть бавовняні рушники. Якщо ви витерлися мікрофібровим рушником після купання, то для повного висихання при кімнатній температурі рушнику потрібно 1–1,5 год.
3. Який рушник для туризму краще поглинає вологу: бавовняний чи мікрофібровий?
Кращі абсорбуючі властивості має мікрофібра через особливості своєї структури. У поперечному розрізі нитки мікроволокна нагадують зірку. Під час взаємодії з водою мікроволокна просто затягують краплини у свої жолобки та утримують їх там. Водночас сама нитка не просочується вологою й залишається сухою. Бавовна — це натуральна тканина, яка теж може поглинути швидко вологу. Але цей процес триваліший, адже натуральні нитки просочуються водою, на що потрібен час. А коли нитка стає повністю мокрою, то втрачає здатність вбирати в себе воду. Саме тому рушники з мікрофібри мають кращі абсорбуючі властивості, ніж бавовняні.
4. Чи обов’язково брати з собою у подорож рушник?
Так, обов’язково. Оскільки ви не знаєте, в якій ситуації ви можете опинитися у дорозі. Навіть якщо ви плануєте під час мандрівки жити у готелі, власний дорожній рушник може знадобитися у разі непередбачуваної ситуації. А якщо ви подорожуєте з рюкзаком, то рушник завжди знадобиться в дорозі як засіб особистої гігієни. Проте щоб не переобтяжувати дорожню сумку, краще взяти з собою легкий та компактний похідний рушник з гладкої мікрофібри.
5. Як швидко висушити туристичний рушник з мікрофібри?
Найшвидше сохне мікрофібровий рушник, розвішений в один шар на свіжому повітрі у сонячну погоду. Проте якщо немає такої можливості, можна підвісити трекінговий рушник за спеціальну петлю на гачок чи зачіпку на дереві.
Aliona GannaPRO